online-poradna

ONLINE PORADNA

  • Tato služba je určena všem, kdo hledají odpověď na svou otázku. Každému, kdo souhlasí se zveřejněním svého dotazu na našich stránkách (viz zaškrtnutí dole pod formulářem), odpovíme zdarma. Pro ty, kdo si nepřejí svůj dotaz zveřejnit na našich stránkách, je služba zpoplatněna částkou 300 korun za odpověď. Tu dotyčný obdrží na uvedený e-mail po přijetí platby na účet centra - číslo: 4211029768/6800.


Váš dotaz:

Je mi 18 let, mám o pár let starší přítelkyni, chodím na střední školu 300km od jejího bydliště, 8 měsíců jsme společně bydleli ale z nějakých soukromých důvodů musela odjet z5 do svého bydliště, chce abych o rok pozdržel školu nebo školy zanechal, upozorňuji že jsem ve 3 ročníku a maturita z matematiky u mě nepřijde v úvahu, zároveň už mám jistou vazbu ke škole a systém s učiteli, ona však nadále nevydrží vztah na dálku.. řešení ? I.

VÍCEVáš dotaz:

Dobrý den, potřebuji radu, zda to, co prožívám je normální či nikoliv. Já si myslím, že už ne, ale nechce se mi k odborníkovi kvůli tomu, aby mi řekl, že jsem přecitlivělá a mám se hluboce nadechnout.

Bude mi 20 let, problémy začaly už někdy ve 12-13letech, během let se intenzita mění ale nikdy to nezmizelo, a mě už to opravdu trápí, podepisuje se to i na vztazích s blízkými. Mívám stavy, které si neumím vysvětlit. Většinou je večer, dokážu několik hodin v kuse brečet, černé myšlenky nejdou zahnat, neustálé obavy o něco, co nejspíš nepřijde? Několikrát sem měla pocit, že vyloženě zešílím, pláču,hrozně se potím ale zároven mam husí kuzi, sucho v ustech, tresou se mi ruce a na hrudi mám balvan. Několikrát mi bylo nevolno i od žaludku. Nemohu v tu chvíli racionálně přemýšlet, kdysi jsem se i sebepoškozovala, dostala jsem rozum ale stale me ta myšlenka přepadá. Po "záchvatu" jsem většinou hrozně unavená a usnu, ráno jsem vyčerpaná, někdy mi trvá postavit se na nohy, motá se mi hlava...v tu chvíli chci snad i umřít, za ty stavy se nenávidím, tím spíš, že se většinou nic hroznéhonedeje,staci mi maličkost a nebo nic, kdyz se me nekdo zeptá co se deje,proste nedokázu odpovedet. Mam hrozný strach, alenevím z čeho. Nechci takhle fungovat, protoze v zivote prijdou opravdove problemy a timhle stylem, to nezvladnu.... Taky sem hodne, hodne naladova, okolí to otravuje me to mrzí, prichazi to samo, neumim to ovlivnit, i kdyz si to uvedomuji, kazdopádne si myslím,že není normální kazdy den plakat. Poslední dobou se necítím fyzicky ani psychicky dobre (ve vzteku to svaluji na lidi okolo, pritom ty¨problemy opravdu trvaji dlouho)tak se ptám, mam jít k doktorovi, nebo me posle domu s tim, ze sem jak chudinka? Dekuji, pokud jste dočetli.

VÍCEVáš dotaz:


Dobrý den, syn, kterému bude v prosinci 17 let se mi v pátek svěřil, že se cítí být homosexuální.  Celý život prý se mu líbí pouze chlapci, ženy vnímá jen jako kamarádky. Zamilovaný byl 2x do chlapců, sexuální zkušenost nemá zatím  s žádným pohlavím. Oběma chlapcům to dokázal sdělit, ale oba jsou heterosexuální, odmítli ho, ale zůstali jeho velmi dobrámi kamarády. Kamarádi a ve škole prý to už ví dlouho, snad i většina učitelů, ale rodina vůbec, mě to řekl po dlouhém váhání. Vážím si jeho důvěry. Snažím se s touto informací vyrovnat,  obecně s tím problém nemám, chci mu pomoci co nejlépe zvládnout přístup okolního světa... ale sama se v tom příliš nevyznám. Poradíte prosím, jak postupovat abych pomohla a neublížila. Jak se sama vyrovnat s tím, že to můj syn v životě bude mít asi trošku složitější jak s výběrem partnera, tak s přijetím ostatních jeho blízkých lidí i těch cizích, se kterými bude muset během života komunikovat. Děkuji Kateřina

VÍCEVáš dotaz:


Dobrý den,chtěla bych se jít léčit,jsem závislá na alkoholu,několikrát jsem docházela na antabus,ale nikdy jsem ho nedobrala..Problém je že mám dvě malé děti,o jednoho z nich by se starala moje sestra, ale o to druhé nemá kdo,přítel chodí do práce, ještě rok mám být na mateřské, dalo by se to prosím nějak udělat aby šel na mateřskou přítel, po dobu léčení? A musím mít doporučení od psychiatra,aby mně v léčebně přijali? Předem mnohokrát děkuji za odpověď. Micheala

VÍCEVáš dotaz:

Pěkný den, mám na Vás prosbu a potřebovala bych pomoct. Pomoc se netýká mě, ale manžela. ve zkratce se jedná o to, že postupem času od dětství až po dnešní čas si vypěstoval nenávist k dnešnímu systému, lidem, světu obecně a hlavně sám k sobě. Má pár traumatických životních chvil, které jak i sám ví jej poznamenaly - epilepsie, umrtí nenarozených dětí, afgánistán a nyní neschopnost (zatím doufáme že jen myšlenkově) zplodit dítě. Vše tto vede k záchvatům vzteku k okolí a hlavn sám k sobě kdy se začne neovladatelně obviňovat a následuje fyzycké napadení sama sebe. Je to jinak člověk, který je mne nadevše, dokáže se radovat, má své cíle ale právě díky tomu že se mu je nedaří plnit se prohlubuje jeho stres a a ni já ani rodina mu kromě milých slov nedokážeme pomoci. Odbornou pomoc odmítá pokud by nás to mělo "něco stát" a na duchovní už se obrací jen málo kdy. Spíše i když je věřící, tak své neúspěchy přikládá i zkouškám, které nezvládá. Prosím tedy o kontaktování a informoce co mohu dělat. Děkuji P. R.

VÍCE

NAPIŠTE NÁM


   Souhlasím s anonymním zveřejněním svého dotazu a odpovědi na webu gaudia.cz

codeTOP