online-poradna

Váš dotaz:

Je mi 18 let, mám o pár let starší přítelkyni, chodím na střední školu 300km od jejího bydliště, 8 měsíců jsme společně bydleli ale z nějakých soukromých důvodů musela odjet z5 do svého bydliště, chce abych o rok pozdržel školu nebo školy zanechal, upozorňuji že jsem ve 3 ročníku a maturita z matematiky u mě nepřijde v úvahu, zároveň už mám jistou vazbu ke škole a systém s učiteli, ona však nadále nevydrží vztah na dálku.. řešení ? I.
Odpověď:

 

Dobrý den, 

děkuji za dotaz. Píšete, že přítelkyně bydlí 300 km od místa, kde studujete. Že se tam vrátila poté, co jste nějakou doby bydleli spolu, a po vás chce, abyste se přistěhoval za ní. Vy přitom studujete střední školu, jste ve třetím ročníku, tedy skoro před maturitou. Zanechat studia nechcete a změnit střední školu není pro vás z různých důvodů jednoduché. Přítelkyni není dobře ve vztahu na dálku a vy v takové situaci těžko hledáte řešení.

Skoro to vyznívá, jako že si máte vybrat mezi školou a přítelkyní. Přítelkyně asi má své důvody, pro které se odstěhovala a tím vás postavila před toto nejednoduché dilema. Přesto bych se ve vaší kůži cítila trochu manipulovaná.

Nezkusili jste hledat nějaké řešení společně? Doporučovala bych navštívit nějakou poradnu, mediátora nebo nějaké podobné zařízení, kde byste se mohli bavit o potřebách obou a dojít k nějakému kompromisu.

Jedním takovým místem, které podobné služby nabízí, je i naše centrum, ale nevím, kde bydlíte a tak si nejsem jistá, jestli je pro vás reálné přijet k nám. Podobná centra jsou ale všude po republice. Jestli potřebujete pomoct vyhledat vhodné zařízení ve svém bydlíšti, napište znovu, mohu se o to pokusit. V nejhorším případě můžeme domluvit společnou konzultaci i po skypu.

Hodně štěstí

Olga Kunertová

TOP